Urheilublogi 2

Aikataulu
   
Ajat Suomen aikaa, ero Muncheniin +1 tunti Lähetykset YLE:n kanavilla
Lajit, jossa Suomalaisia (Ratajuoksun alkuerät / kenttälajien karsinnat, maratonin / kävelyn finaalit) tummennettuna
Lajit, jossa mahdollisesti Suomalaisia (ratajuoksun välierät/finaalit, kenttälajien finaalit (mukana jos pääsevät alkueristä / välieristä / karsinnoista) merkitty *:llä
Finaalit alleviivattu
Erä- / Karsintaryhmäjako ei ole selvilla, esim. naisten kiekon ainoa edustajamme voi heittää vain toisessa ryhmässä
   
Ma 15.8. Ti 16.8.
   
klo 11.00 M kuula, karsinta klo 9.30 N 35 km kävely, finaali
klo 11.05 M 100 m, 10-ottelu klo 9.30 M 35 km kävely, finaali
klo 11.25 N seiväs, karsinta klo 10.05 M 110 m aitajuoksu, 10-ottelu
klo 11.30 N maraton, finaali klo 10.35 M 110 m aitajuoksu, alkuerät
klo 11.40 M 100 m, alkuerät klo 10.50 N pituus, karsinta
klo 11.50 M pituus, 10-ottelu klo 10.50 M kiekko, 10-ottelu, ryhmä A
klo 12.05 N 100 m, alkuerät klo 11.15 N 1 500 m, alkuerät
klo 12.20 N kuula, karsinta klo 11.55 M kiekko, 10-ottelu, ryhmä B
klo 12.30 M maraton, finaali klo 12.30 M seiväs, 10-ottelu, ryhmä A
klo 13.10 M pituus, karsinta klo 12.40 M 3 000 m esteet, alkuerät
klo 13.40 M kuula, 10-ottelu klo 13.15 N moukari, karsinta, ryhmä A
  klo 13.25 M 400 m, välierät
klo 19.15 N kiekko, karsinta, ryhmä A klo 13.30 M seiväs, 10-ottelu, ryhmä B
klo 19.30 M korkeus, 10-ottelu klo 14.00 N 400 m, välierät *
klo 20.00 M 400 m, alkuerät klo 14.30 N moukari, karsinta, ryhmä B
klo 20.25 N kiekko, karsinta, ryhmä B  
klo 20.35 N 400 m, alkuerät klo 19.35 M korkeus, karsinta
klo 21.05 M kolmiloikka, karsinta klo 19.40 M keihäs, 10-ottelu, ryhmä A
klo 21.15 M 1 500 m, alkuerät klo 20.40 M keihäs, 10-ottelu, ryhmä B
klo 21.38 N kuula, finaali * klo 21.05 M 100 m, välierät *
klo 21.58 M kuula, finaali klo 21.27 M pituus, finaali *
klo 22.15 M 400 m, 10-ottelu klo 21.35 N 100 m, välierät
klo 22.48 N 10 000 m, finaali klo 22.02 N kiekko, finaali *
  klo 22.08 M 5 000 m, finaali
  klo 22.35 M 1 500 m, 10-ottelu Finaalilaji
  klo 23.15 M 100 m, finaali *
  klo 23.25 N 100 m, finaali
   
   
Ke 17.8. To 18.8.
   
klo 10.35 M moukari, karsinta, ryhmä A klo 10.00 N keihäs, karsinta, ryhmä A
klo 11.30 N 100 m aitajuoksu, 7-ottelu klo 10.20 N 3 000 m ej, alkuerät
klo 11.50 M moukari, karsinta, ryhmä B klo 10.25 N pituus, 7-ottelu
klo 12.05 M 400 m aitajuoksu, alkuerät klo 11.10 M 800 m, alkuerät
klo 12.35 N korkeus, 7-ottelu * klo 11.15 N keihäs, karsinta, ryhmä B
klo 12.40 N 400 m aitajuoksu, alkuerät klo 11.45 N 800 m, alkuerät
klo 13.20 M kiekko, karsinta, ryhmä A klo 11.50 M seiväs, karsinta 
klo 13.25 N kolmiloikka, karsinta klo 12.25 M 400 m aitajuoksu, välierät *
klo 14.35 M kiekko, karsinta, ryhmä B klo 12.36 N keihäs, 7-ottelu, ryhmä A *
  klo 12.55 N 400 m aitajuoksu, välierät
klo 20.54 N kuula, 7-ottelu * klo 13.30 M 200 m, alkuerät
klo 21.00 N seiväs, finaali * klo 13.48 N keihäs, 7-ottelu, ryhmä B *
klo 21.15 M kolmiloikka, finaali klo 14.05 N 200 m, alkuerät
klo 21.30 M 110 m aitajuoksu, välierät *  
klo 22.05 N moukari, finaali * klo 21.05 M korkeus, finaali
klo 22.10 N 200 m, 7-ottelu * klo 21.10 M moukari, finaali *
klo 22.43 M 400 m, finaali klo 21.13 M 200 m, välierät *
klo 23.02 N 400 m, finaali * klo 21.37 N 200 m, välierät *
klo 23.22 M 110 m aitajuoksu, finaali * klo 21.58 N pituus, finaali
  klo 22.05 M 1 500 m, finaali
  klo 22.25 N 5 000 m, finaali *
  klo 22.55 N 800 m, 7-ottelu, Finaalilaji *
   
   
Pe 19.8. La 20.8.
   
klo 11.00 M 4x100 m, alkuerät klo 9.30 M 20 km kävely, finaali
klo 11.00 M keihäs, karsinta, ryhmä A klo 11.15 N 20 km kävely, finaali
klo 11.05 N korkeus, karsinta  
klo 11.25 N 4x100 m, alkuerät klo 21.05 M seiväs, finaali *
klo 11.50 N 800 m, välierät * klo 21.15 N 800 m, finaali *
klo 12.10 M 4x400 m, alkuerät klo 21.25 N keihäs, finaali *
klo 12.15 M keihäs, karsinta, ryhmä B klo 21.43 N 100 m aj, alkuerät
klo 12.40 N 4x400 m, alkuerät klo 22.15 M 4x400 m, finaali
  klo 22.45 N 4x400 m, finaali *
klo 21.20 M kiekko, finaali klo 23.13 N 3 000 m ej, finaali
klo 21.27 M 800 m, välierät *  
klo 21.45 N 1 500 m, finaali *  
klo 21.55 N kolmiloikka, finaali *  
klo 22.00 M 3 000 m esteet, finaali *  
klo 22.20 M 200 m, finaali *  
klo 22.45 N 400 m aitajuoksu, finaali *  
klo 23.00 M 400 m aitajuoksu, finaali *  
klo 23.22 N 200 m, finaali *  
   
   
Su 21.8.  
   
klo 20.05 N korkeus, finaali *  
klo 20.10 N 100 m aitajuoksu, välierät *  
klo 20.40 M 800 m, finaali *  
klo 20.50 M keihäs, finaali *  
klo 21.00 M 10 000 m, finaali  
klo 21.45 N 100 m aitajuoksu, finaali *  
klo 22.12 M 4x100 m, finaali *  
klo 22.22 N 4x100 m, finaali *  
   

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotka edesauttavat sivuston toimivuutta ja selailukokemusta.
Tallennamme evästeisiin mm. mitä olet tehnyt sivustollamme vierailusi aikana, kuten
millä sivuilla olet käynyt ja mahdolliset kirjautumistiedot (keskustelupalsta). Hyväksyt evästeiden tallentamisen jatkamalla sivuston selaamista.